Welkom in groep 8!
Groep 8 is een bijzonder jaar. Het is het jaar waarin je toewerkt naar de overstap richting de middelbare school; het jaar waarin je afscheid neemt van je basisschoolperiode.
Wat doen we zoal in groep 8?
Elke dag van de week staat er rekenen ( Rekenrijk ), taal (Taal op maat) en spelling (Spelling op maat) op de lesplanning. Dinsdag t/m donderdagochtend werken we met Estafette. Hiermee oefenen wij begrijpend en studerend lezen. Daarnaast geven we elke week éen les aardrijkskunde (Meander), geschiedenis (Brandaan), natuur en techniek (Naut), Vreedzame School, Engels, verkeer en informatieverwerking (Blits). Naast leerboeken werken we ook met iPads en Chromebooks in de klas.
Dit schooljaar oefenen we ook met het maken van een PowerPointpresentie en maken we een 'boekendoos'.
Twee keer per week hebben we gymles van een vakdocent, op maandagochtend en vrijdagochtend.
Creatief en muziek
De creatieve lessen zoals tekenen, handvaardigheid en techniek staan voor de vrijdagmiddag op de planning. Een keer in de twee weken komt een vakdocent de muziekles verzorgen. De overige lessen verzorgt de leerkracht zelf.
Extra activiteiten
Natuurlijk laten wij jou niet van school gaan zonder dat we op schoolreis (of schoolkamp) zijn geweest. Ook gaan we naar toneelvoorstellingen in de Klinker. Aan het eind van het schooljaar maken we een afscheidsfilm die we natuurlijk ook aan de ouders laten zien!
Hardenberg 8
9684 AM, Finsterwolde
Telefoon: 0597 33 15 70
obsbouwsteen@sooog.nl